A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: fopen(/home/kardiohi/spomenkukatose.org.mk/application/ci_sessions/ci_sessione8912r3l53cjv65bpar7ne747t9aojg2): failed to open stream: Disk quota exceeded

Filename: drivers/Session_files_driver.php

Line Number: 174

Backtrace:

File: /home/kardiohi/spomenkukatose.org.mk/application/controllers/Pages.php
Line: 7
Function: __construct

File: /home/kardiohi/spomenkukatose.org.mk/index.php
Line: 261
Function: require_once

Спомен куќа Тоше Проески

Мајка Тереза вечниот ангел на милосрдието

На ден 07-06 2016г. се отвори изложба на НУ „Спомен куќа на Мајка Тереза“ од Скопје во НУ „Спомен куќа на Тодор Проески“ Крушево под наслов „Мајка Тереза вечниот ангел на милосрдието“.

Им благодариме на вработените од двете институции за организацијата и успешната соработка. Дел од присутните гости прикажани низ фотографии. Доделување на благодарници од директорот на НУ „Спомен куќа на Мајка Тереза“ на директорот на  НУ „Спомен куќа на Тодор Проески“ за успешна соработка.

 

 

 

 

 

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Unknown: Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/kardiohi/spomenkukatose.org.mk/application/ci_sessions)

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: