A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: fopen(/home/kardiohi/spomenkukatose.org.mk/application/ci_sessions/ci_sessionr90lg1o2i5gdhkequl1lnvpo1v8t7ofk): failed to open stream: Disk quota exceeded

Filename: drivers/Session_files_driver.php

Line Number: 174

Backtrace:

File: /home/kardiohi/spomenkukatose.org.mk/application/controllers/Pages.php
Line: 7
Function: __construct

File: /home/kardiohi/spomenkukatose.org.mk/index.php
Line: 261
Function: require_once

Спомен куќа Тоше Проески

Одбележување на роденденот на Тоше

Агенда за одбележувањето на роденденот на Тоше:

Крводарителска акција во соработка со „Црвениот Крст“ од Крушево, што веќе традиционално ја правиме на секој негов роденден, бидејќи и самиот тој беше крводарител,ќе започне во 9 часот и ќе трае до 16 часот - Да ја покажеме хуманоста на Тоше

                                         

Потоа ќе следи во 11:30 часот полагање свежо цвеќе и прикладни подароци на вечното почивалиште на Тоше

Од 12 часот започнува манифестацијата во НУ „Спомен куќа на Тодор Проески“

- Манифестацијата започнува со настап на Сотираки Чакалар
- Обраќање на градоначалникот на општина Крушево
- Ученици од СОУ „Наум Наумовски-Борче“ читаат извадоци од песни на Тоше
- Настап на Марија Котеска
- Обраќање на директорот на НУ „Спомен куќа на Тодор Проески“
- Доделување награди и благодарници
- Настап на Елена Ристеска

                                           
- Скромен коктел

 

                                                  

 

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Unknown: Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/kardiohi/spomenkukatose.org.mk/application/ci_sessions)

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: