A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: fopen(/home/kardiohi/spomenkukatose.org.mk/application/ci_sessions/ci_sessionr47ahoki7tgg994sup4uh26jch1g6ak3): failed to open stream: Disk quota exceeded

Filename: drivers/Session_files_driver.php

Line Number: 174

Backtrace:

File: /home/kardiohi/spomenkukatose.org.mk/application/controllers/Pages.php
Line: 7
Function: __construct

File: /home/kardiohi/spomenkukatose.org.mk/index.php
Line: 261
Function: require_once

Спомен куќа Тоше Проески

ОТВОРАЊЕ

На 25.04.2011 година беше отворена Спомен куќата на Тодор Проески. Во неа се изложени над 350 автентични експонати кои ја раскажуваат приказната за детството, подемот и врвот на кариерата на бисерот на македонскатамузичка сцена, Тодор Проески.На настанот гостуваа Раде Шербеџија, Влатко Стефаноски и членови на Владата на РМ, и посетители од македонската , но и балканската музичка сцена. Токму стиховите на песната “Крушево” на Раде Шербеџија и Влатко Стефаноски, создадена конкретно за таа пригода, и официјално го означи отворањето на оваа монументална институција. Исто така , во рамките на отворањето, градбата беше осветена од верска процесија предводена од Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан.

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Unknown: Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/kardiohi/spomenkukatose.org.mk/application/ci_sessions)

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: