A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: fopen(/home/kardiohi/spomenkukatose.org.mk/application/ci_sessions/ci_sessionu0vive4fq7ms758gn26qgotbi7v5h3p3): failed to open stream: Disk quota exceeded

Filename: drivers/Session_files_driver.php

Line Number: 174

Backtrace:

File: /home/kardiohi/spomenkukatose.org.mk/application/controllers/Pages.php
Line: 7
Function: __construct

File: /home/kardiohi/spomenkukatose.org.mk/index.php
Line: 261
Function: require_once

Спомен куќа Тоше Проески

Вајарството за Тоше и Спомен куќата

Почитувани,
Во НУ „Спомен куќа на Тодор Проески“ Крушево ќе се одржи вајарска работилница со наслов „Вајарството за Тоше и Спомен куќата“ во период од 21.08 2018г. (вторник) до 25.08 2018 (сабота). Проектот е финансиран од Министерството за култура на Р. Македонија и е во рамките на годишната програма за 2018г. На вајарската работилница ќе земат учество познати и реномирани имиња на скулптори и вајари од Републикава. Цел на овај проект е да се афирмира и презентира НУ „Спомен куќа на Тодор Проески“ Крушево како и да се продолжи и зачува ликот и делото на Тоше Проески. Авторските дела се мотивирани од меморијалниот центар и кариерниот опус на Тодор Проески.
Ве покануваме да ја посетите оваа работилница.

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Unknown: Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/kardiohi/spomenkukatose.org.mk/application/ci_sessions)

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: